Celuloza Kostrzyn nad Odrą - strona nieoficjalna

Tabela ....

Dyzio odchodzi z Kolejarza

• autor: Yrzotakol, 2012-04-23 22:29
Piłkarz Lecha Poznań i reprezentacji Polski Grzegorz Wojtkowiak od nowego sezonu będzie grał w zespole 2. Bundesligi TSV Monachium - poinformował w poniedziałek niemiecki klub. Obrońca Kolejorza przechodzi na zasadzie wolnego transferu.

"Jesteśmy pewni, że Grzegorz wzmocni nasz zespół. To doświadczony i ambitny piłkarz. Jest też bardzo wszechstronny, może występować na środku obrony jak również na prawej stronie" - powiedział dyrektor sportowy TSV Florian Hinterberger, cytowany przez oficjalną stronę niemieckiego klubu.

28-letni zawodnik podpisał kontrakt z TSV na trzy lata. Klub z Monachium zajmuje szóste miejsce w 2. Bundeslidze i nie ma już praktycznie szans na awans.

"Miałem też propozycje z tureckich klubów, ale TSV złożyło mi najbardziej konkretną ofertę. W klubie pojawił się inwestor, który twardo postawił cel na kolejny sezon - awans do 1. Bundesligi. Mam nadzieję, że zdrowie dopisze, wywalczę miejsce w składzie i pomogę nowej drużynie. Dla mnie ważne było, że z Poznania do Monachium jest dość blisko" - powiedział PAP Wojtkowiak.

Grzegorz Wojtkowiak ur. 1984 r. w Kostrzynie nad Odrą Wychowanek Celulozy Kostrzyn nad Odrą w której grał w latach 1999-2002

16 października 1999 r. Znalazł się na ławce rezerwowych  kiedy to Celuloza podejmowała u siebie Polonię Środę Wielkopolska a zadebiutował w lidze już w kolejnej kolejce 30 października 1999 z Olimpią Poznań.

Celuloza 2:0 Polonia Środa Wielkopolska

Celuloza: Sebastian Grabarski - Krzysztof Chuchnowski, Dariusz Głowacki, Sebastian Ziajka, Wojciech Kowalczyk - Jakub Sowiński, Krzysztof Kowaliński, Kamil Szlast (od 68 min. Łukasz Guzowski), Konrad Pawelec - Mariusz Laugowski, Arkadiusz Hamerski (od 61 min. Rafał Żygielewicz).

Rezerwa: Norbert Grabarski, Łukasz Guzowski, Rafał Żygielewicz, Sebastian Jankowski, Grzegorz Wojtkowiak.

Celuloza 1:3 Olimpia

Celuloza: Sebastian Grabarski - Krzysztof Chuchnowski, Dariusz Głowacki, Sebastian Ziajka, Rafał Żygielewicz (od 65 min. Grzegorz Wojtkowiak) - Jakub Sowiński, Krzysztof Kowaliński, Kamil Szalast, Konrad Pawelec, Mariusz Łaugowski, Arkadiusz Hamerski (od 60 min. Łukasz Guzowski).

Rezerwa: Norbert Grabarski, Łukasz Guzowski, Wojciech Truszkowski, Sebastian Jankowski, Grzegorz Wojtkowiak, Łukasz Żygielewicz, Przemyslaw Baran.

Trener: Ryszard Ostapiuk

Kierownik drużyny: Stanisław Gorzelak